🎅🏼 ✴  🎅🏼 ONLINOVO PREMIUM - KLUB PLNÝ VÝHOD! ZÍSKAJTE EXKLUZÍVNY PRÍSTUP, EXTRA ZĽAVY, VOUCHERY. KAŽDÝ MESIAC VYŽREBUJEME SPOMEDZI ČLENOV ONLINOVO PREMIUM KLUBU 100 VÝHERCOV KTORÝ ZÍSKAJÚ VOUCHER V HODNOTE 5 € NA NÁKUP V NAŠOM ESHOPE. STAČÍ AK SA ZAREGISTRUJETE DO ONLINOVO PREMIUM KLUBU, ALEBO SA PRIHLÁSITE K ODBERU NEWSLETERU ✴ 🎅🏼 ✴

Sprievodca vôňami: Ako nájsť správnu vôňu

 

Ak hľadáte ten správny parfém, môže to byť pre vás zložité a zároveň zábavné zážitok. Výber parfému by mal byť osobný a zohľadňovať váš štýl, osobnosť a náladu. Tu je niekoľko faktorov, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere správneho parfému.

  1. Kompozícia parfému

Každý parfém sa skladá z niekoľkých základných zložiek - vonných látok, ktoré tvoria jeho vôňu. Tieto zložky sa nazývajú aj "nota". Parfém sa skladá z troch základných nôt - hlavy, srdca a základu. Hlavná nota je prvá, ktorú cítite, keď si rozprašujete parfém. Srdcová nota je druhá a základná nota je tá, ktorá zostáva na koži najdlhšie. Kompozícia parfému je preto veľmi dôležitá pri výbere správneho parfému.

  1. Kvetinové vône

Kvetinové vône sú najbežnejšie a najobľúbenejšie vône v parfumérii. Vône rôznych kvetov, ako napríklad ruže, jazmín, fialky alebo levandule, sú obvykle súčasťou vône kvetinových parfémov. Ak máte radi romantické, ženské a zvodné vône, kvetinový parfém by mohol byť pre vás správny.

  1. Ovocné vône

Ovocné vône sú svieže, energické a prirodzené. Ovocné parfémy obsahujú vône citrusov, ako je napríklad grep alebo mandarínka, ale aj iné ovocné vône ako napríklad ananás, marhuľa, broskyňa alebo jablko. Ak hľadáte sviežu, letnú a energickú vôňu, ovocný parfém môže byť pre vás ideálny.

  1. Drevité vône

Drevité parfémy obsahujú vône ako cédar, santalové drevo, gaštanové drevo alebo vetiver. Tieto vône sú vôňami prírody a majú často silný, mužský charakter. Ak máte radi prírodné a robustné vône, drevitý parfém by pre vás mohol byť správny.

  1. Korenisté vône

Korenie je ďalšou skupinou základných zložiek